Axpo Polska Sp. z o.o

 

      brak ocen
Warszawa, al. Jerozolimskie 123

O firmie

Axpo Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy Axpo z centralą w Szwajcarii. Axpo zatrudnia w swoich strukturach około 4300 pracowników. Jest przedsiębiorstwem publicznym, którego właścicielami są kantony z terenu północno-wschodniej Szwajcarii.

Grupa została założona w 1914 roku i działa w segmencie produkcji, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej oraz w międzynarodowym handlu gazem. Oferuje innowacyjne produkty energetyczne działając na ponad 20 rynkach całej Europy. Axpo handluje produktami takimi jak; energia elektryczna, gaz naturalny, paliwa, węgiel, biomasa, certyfikaty: CO2, efektywności energetycznej oraz pochodzące ze źródeł odnawialnych na ponad 20 platformach wymiany w całej Europie.

Axpo jest właścicielem lub współwłaścicielem ponad 100 elektrowni w całej Europie m.in. w Szwajcarii, Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Firma jest udziałowcem w projekcie joint venture Trans Adriatic Pipeline (TAP), którego założeniem jest transport gazu naturalnego z Morza Kaspijskiego do Europy Wschodniej.

Axpo otrzymało wysokie oceny w branżowym rankingu Risk and Energy Risk Commodity i jest jednym z trzech najwyżej ocenianych graczy na europejskim rynku handlu energią elektryczną.

W Polsce spółka działa od 2001 roku. Głównym zakresem działalności Axpo w Polsce są długoterminowe umowy typu off-take na zakup energii oraz świadectw pochodzenia, tzw. zielone certyfikaty z odnawialnych źródeł energii - głównie elektrowni wiatrowych - handel hurtowy energią i świadectwami pochodzenia oraz dostawy energii do dużych, przemysłowych odbiorców końcowych. Axpo Polska jest największym niezależnym odbiorcą energii oraz świadectw pochodzenia ze źródeł odnawialnych z portfelem umów z całkowitą mocą zainstalowaną na ponad 500 MW.
Obecnie Axpo Polska mocno rozwija swoją działalność na rynku obrotu Prawami Majątkowymi, m.in. poprzez swoją platformę tradingową Axpo Zielona Platforma.

W ostatnim czasie, od 2014 Axpo rozpoczęło ofertowanie energii elektrycznej do małych i średnich przedsiębiorstw (SME) w Polsce w oparciu o atrakcyjne produkty przygotowane z intencją spełnienia potrzeb każdego Klienta.

Nasi Klienci otrzymują gwarancję najwyższej jakości obsługi posprzedażowej wraz z atrakcyjnymi cenowo produktami.

Jako firma ze szwajcarskimi korzeniami, funkcjonująca od 1914 roku, Axpo wdraża podejście zorientowane na najwyższą jakość obsługi w swoich codziennych działaniach. Axpo dąży do zapewnienia najwyższych standardów obsługi i współpracy stosowanych na rynku w Polsce. Wyznaje filozofię wzajemnego zrozumienia i transparentnych rozwiązań poprzez ciągły kontakt z każdym swoim Partnerem.


Oceny i opinie

Użytkownik anonimowy

Po roku od zmiany dostawcy energii elektrycznej, którą zmieniłem właśnie z firmą AXPO z Warszawy jestem bardzo zadowolony z osiągniętych wyników. Polecam!

Kontakt
Najbliższy oddział
Branże
Coś się nie zgadza? Zgłoś to!

Jeżeli informacje na tej stronie zgadzają się, możesz to zgłosić. Kliknij przycisk poniżej i podążaj za wskazówkami